Living room interior design in a new building

Cheerful interior of the living room in a new building

Obývací pokoj plynule navazuje na jídelní část interiéru s kuchyní. Prostor je světlý se žlutozelenými prvky na sedací soupravě a nábytku. Osvětlen je rovněž několika stropními světly, které se tvarově střídají. O přirozené světlo se starají velká okna, která zároveň umožňují výhled a propojují interiér s exteriérem. Za obývací stěnou se nachází tmavá pruhovaná tapeta zpestřující místnost.

Latest projects

Interior of a family house with rooms in the attic
The premises of the family house are decorated in light colors in combination with shades of gray, which occur on the furniture elements.
Houses and apartments design
Green living room with fireplace
The living room in the family house is decorated in light colors, which are contrasted by green paintings on the walls and selected accessories of the same color.
Living room design
Interior reconstruction for active seniors, Prague
This interior has everything you can think of. Not only is it modernly furnished, but it also has a great atmosphere thanks to the chosen colors and decorations. Furniture elements and accessories are tuned to green tones in combination with oak tiles.
Houses and apartments design
Living room with kitchen in soft ocher tones
The entire interior of the house is tuned to very subtle tones of ocher, which is combined with white.
Living room design
Design of retro colored bathroom, Brno
If someone likes crayons, this interior, decorated in pastel shades, is exactly for them. This bathroom is designed in a retro style, as evidenced not only by the chosen colors of furniture elements and paintings, but also by the choice of tiles.
Bathroom design